2015 Verimlilik Haftası etkinlikleri kapsamında Konya Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, Konya Ticaret Odası ve KTO Karatay Üniversitesi tarafından organize edilen "Sürdürülebilir Üretim ve Eko-verimlilik" Paneli 4 Mayıs 2015 tarihinde Konya Ticaret Odası Kongre Salonunda gerçekleştirildi.


an image

Sürdürülebilir üretim, eko-verimlilik, enerji verimliliği gibi konuların gündemini oluşturduğu panele ilgili uzmanlar, akademisyenler ve sanayiciler konuşmacı olarak katılım sağladı. Konya Vali Yardımcısı, Karatay Üniversitesi Rektör Yardımcısı, BST İl Müdürü, Konya Sanayi Odası ve Konya Ticaret Odası temsilcileri, akademisyenler ve üniversite öğrencilerinin katıldığı panelde Verimlilik Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen "Sanayide Düşük Verimli Elektrik Motorlarının Dönüşümü Programı" hakkında bilgi verildi.
Verimlilik Genel Müdürlüğü Danışmanlık ve Eğitim Daire Başkanı Dr. Mustafa Kemal Akgül'ün moderatörlüğünde gerçekleştirilen panelde; ENVER-DER Yönetim Kurulu Üyesi Tahsin Büyükhelvacıgil, Karatay Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatma Didem Tuncez, Konya Şeker Fabrikası Yatırım Proje Koordinatörü Ali Tunçel, Solimpeks Solar Enerji Sistemleri A.Ş. Genel Müdürü İsmail Hakkı Karaca ve VGM Sanayi ve Teknoloji Uzman Yardımcısı Oğuzhan Soy tarafından sunumlar gerçekleştirildi. Panel genel değerlendirme ve soru-cevap bölümünün ardından son buldu.
Panel ile ilgili ayrıntılı bilgilere ve sunumlara http://www.verimlilikhaftası.gov.tr sayfasından ulaşılabilmektedir.