an image
10. Kalkınma Planı kapsamında Bakanlığımız koordinasyonunda yürütülen "Sanayide Düşük Verimli Elektrik Motorlarının Dönüşümü Programı" çerçevesinde yürütülen bilinçlendirme toplantıları ülke genelinde devam ediyor. Bu kapsamda Sivas Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nün organize ettiği toplantı 26 Şubat 2015 tarihinde Sivas Ticaret ve Sanayi Odasında (STSO) gerçekleştirildi.

Toplantıya Sivas'ta faaliyet gösteren sanayi işletmelerinin yanı sıra Cumhuriyet Üniversitesi, Cumhuriyet TEKNOKENT, Kayseri Orta Anadolu Kalkınma Ajansı(ORAN), TSE, KOSGEB, Sivas OSB Müdürlüğü'nden temsilciler katılım sağladı.

Toplantıda, Verimlilik Genel Müdürlüğü Program Uygulama ve Destekler Dairesi Başkan V. M. Hürol METE tarafından Bakanlığımız tarafından enerji verimliliği alanında yürütülen faaliyetler hakkında bilgi verilerek, Sivas'ta başlatılabilecek bir dönüşüm programı için yapılması gereken çalışmalara değinildi. Bu kapsamda ayrıca, Orta Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından verimsiz motorlarının dönüşümüne ilişkin hibe destek programı ile ilgili bir sunum gerçekleştirildi.

Toplantı sonunda, Sivas'ta verimsiz elektrik motorlarının dönüşümü için Sivas BST İl Müdürlüğümüz koordinasyonunda rol üstlenebilecek kurumlar ve önümüzdeki süreçte yapılması gerekenler belirlendi. Toplantı soru-cevap bölümünün ardından sona erdi.
an image