Duyuru

21.06.2013

Verimlilik Genel Müdürlüğü (VGM) TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsünü Ziyaret Etti

an image

TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) - Çevre ve Temiz Üretim Enstitüsünün (ÇTÜE) Ulusal Temiz Üretim Merkezi işlevini üstlenmesi çerçevesinde önümüzdeki dönem yol haritasının oluşturulması amacıyla, Verimlilik Genel Müdürü Anıl YILMAZ ve VGM sanayi ve teknoloji uzmanları tarafından ÇTÜE'ye 19 Haziran 2013 tarihinde bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

TÜBİTAK MAM Başkan Vekili Prof. Dr. İbrahim DİNÇER ve ÇTÜE Müdürü Doç. Dr. Ertan DURMUŞOĞLU'nun katılımıyla gerçekleştirilen ilk toplantıda Prof. DİNÇER, ÇTÜE'nin faaliyetleri kapsamında, temiz üretim teknolojilerinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması konusunun altını çizdi. Temiz üretim teknolojilerinin verimli ve sürdürülebilir üretim alanındaki önemini belirten Prof. DİNÇER, önümüzdeki dönemde enstitünün temiz üretim faaliyetlerinin MAM açısından öncelikli olduğunu ve desteleneceğini ifade etti.

Ziyaret kapsamında daha sonra, VGM Sanayi ve Teknoloji Uzmanı M. Hürol METE tarafından ÇTÜE çalışanlarına, VGM tarafından yürütülen temiz üretim faaliyetleri ve gelecek dönem işbirliği başlıklarında bir sunum gerçekleştirildi. TÜBİTAK MAM bünyesindeki çeşitli enstitülerin ziyaret edilmesinin ardından gerçekleştirilen toplantıda ise, ÇTÜE Müdürü Doç. Dr. Ertan DURMUŞOĞLU tarafından enstitü hakkında bilgilendirme yapılarak yürütülen projeler aktarıldı. Enstitü yönetici ve proje koordinatörlerinin de katılım sağladığı toplantı, gerçekleştirilecek ortak çalışmalar ve işbirliği fırsatlarının değerlendirilmesinin ardından sona erdi.